Współpraca Liceum MGM z Centrum Treningu i Diagnostyki Sportowej - Liceum Ogólnokształcące MGM

Ułatwienia dostępu

26.03.2023

Współpraca Liceum MGM z Centrum Treningu i Diagnostyki Sportowej

Nasze liceum to miejsce, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności sportowe i jednocześnie zdobywać wiedzę na wysokim poziomie.

Mamy doskonałą kadrę nauczycieli, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach i zawsze służą pomocą uczniom. Oferujemy program nauczania, który pozwala na godzenie obowiązków szkolnych z treningami i zawodami sportowymi. Dzięki temu nasi uczniowie nie muszą rezygnować z kariery sportowej, aby zdobyć wykształcenie.

Dbamy o to, aby atmosfera w naszej szkole była przyjazna i sprzyjała rozwojowi uczniów.

Zaopiekowanie się ucznia-sportowca w centrum diagnostyki sportowej to kompleksowa usługa, która umożliwia dokładne zbadanie kondycji fizycznej oraz wykrycie ewentualnych problemów zdrowotnych związanych z uprawianiem sportu. Dzięki temu, uczniowie sportowcy mogą lepiej dostosować swoje treningi do swoich indywidualnych potrzeb i uniknąć kontuzji, co ma ogromne znaczenie w osiąganiu sukcesów sportowych.

Centrum Treningu i Diagnostyki Sportowej oferuje szereg badań i testów, które pozwalają na kompleksową analizę stanu zdrowia sportowca.

Do najczęściej wykonywanych badań należą badania z zakresu:
  • motoryki
  • psychomotoryki
  • wydolności fizycznej
  • analizy składu ciała
CTiDS obejmuje stałą kontrolą i opieką uczniów- sportowców i wykonuje regularnie testy:
  • szybkościowe
  • adekwatności reakcji
  • sprawności psychomotorycznej
  • mocy kończyn górnych/dolnych

Każdy z tych testów dostarcza cennych informacji na temat stanu zdrowia i kondycji fizycznej sportowca.

W centrum diagnostyki sportowej sportowiec może również skorzystać z usług trenerów oraz specjalistów od żywienia. Trenerzy pomogą w doborze odpowiednich ćwiczeń i technik regeneracyjnych, które pomogą w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia i uniknięciu kontuzji. Specjaliści od żywienia natomiast pomogą w doborze odpowiedniej diety, która będzie dostarczała organizmowi niezbędnych składników odżywczych i energii potrzebnej do treningów.

Dzięki kompleksowej opiece w centrum diagnostyki sportowej, uczniowie-sportowcy mogą zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie sukcesów sportowych oraz uniknąć kontuzji i innych problemów zdrowotnych związanych z uprawianiem sportu. Warto więc skorzystać z tej usługi, aby zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie sukcesów sportowych i cieszyć się dobrą kondycją fizyczną przez długi czas.

Z usług Centrum Treningu i Diagnostyki Sportowej mogą korzystać nieodpłatnie wszyscy uczniowie-sportowcy objęci programem indywidualnego toku nauczania-Liceum dla Sportowców. 

Najczęściej czytanie